تبلیغات
حماسه 9دی
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

این وبلاگ، وبلاگی خبریست و در آن تنها واقعیات منعکس می شود. این وبلاگ در سال 89 با هدف مقابله با جنگ نرم و همچنین رسوایی بیشتر فتنه گران سال 88 و جریان انحرافی به وجود آمده کار خود را شروع کرد، که به امید خدا و یاری شما عزیزان بتوانیم این سنگر مجازی را به خوبی نگه داریم.
جستجو


مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب های مذهبی
کاربردی
ابر برچسب ها
       
      

امشب 9 دی ماه 1391از نو برایت مینویسم...

از شکستنم...از مردمی که آمدند و روز عاشورایی را رقم زدند که تاریخ قبلا هم دیده بود.آری سال 1359 بود که کف و سوت بنی صدری ها تهران را شلوغ کرد که نه اصلا خودروز عاشورا بود که شمر و عمر وقاتلان اماممان هل هله کردند تا دل زینب(س)عمه سادات ماجرای کربلا ر ابشکنند.
از مردمی که حرمت عاشورا را به خاطر صاحب عزا،مادر پهلو شکستمان نگه نداشتند.از مردمی که نفهمیدندامامشان عزا داراست.از مردمی که چشمانشان چیزی جز آزادی نمی دید،آزادی پشت مرزها
از مردمی که همه آزادیشان خلاصه شده بود در سه حرف BBC 
از مردمی که حرف امام اینقدر زود یادشان رفت،فراموش کردند که گفته بود هر گاه دشمن از شما شاد شد،راه حق نیست
از مردمی که برای رسیدن به آزادی از انقلاب گذشتند
از مردمی که برای داشتن فقط اسمی از ازادی به نظام 98%ما پشت کردندو...فراموش کردند
از مردمی که شهدای 8 ساله دفاع مقدس ما،همتها و باکر یها و باقری ها یادشان رفت
از مردمی که انگار حکومت پهلوی یادشان رفته.انگار دلشان هوای همان سلطنتهای موروثی کرده 
انگار دلشان هوای دیکتاتور یکرده.انگار هنوز معنای دموکراسی برایشان روشن نیست
از مردمی که امام خمینی یادشان رفت.شاید هم اصلا نشناختند امام را...
اصلا نشناختند که نشناختند.با پاره کردن عکس امام به ما فهماندند که داشتن فرهنگ هم یادشان رفته.
امشب از نو برایت مینویسم...
از داغی که بر سینه ما نشسته.از اشکهای شبانه ای که جاری میشود بخاطر اشکهای تو.از دل غمزده ات
از شعارهای مرگ بر اصل ولایت فقیه،از قلب توکه شکست مانند پهلوی مادرت...
امشب از نو برایت مینویسم...
دیگر نه ازخوشحالی دشمنان،دیگر نه از برخی مردمان آزادی خواه اقلیت،دیگر نه از آزادی که ای کاش معنای واقعیش را میدانستیم و حتی نه بخاطر پارچه های سبز پیچیده شده دور مچ ها
بخاطر...
از نو برایت مینویسم...
از خودمان که یادمان رفته منتظریم و از تو که با اینهمه فراموشکاری ما باز هم دعایمان میکنی
اللهم عجل لولیک الفرج


نوشته شده توسط یکی از دوستان


حضور مردم در ۹ دی ماه به معنی دفاع از هیچ حزب و گروه و جناحی نبود. برخلاف راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس که گروه های مختلف با برافراشتن یک پرچم و با درج نام خود”با فونت درشت” در زیر این پرچم به دنبال خودنمایی هستند، در نهم دیماه شاهد حضور خالص مردم و بدون هیچ چشم داشت حزبی و گروهی بودیم.

* در نهم دی ماه کسی برای حمایت از دولت فعلی و شخص احمدی نژاد وارد میدان نشد. در دست هیچ کس تصویری از رئیس جمهوری نبود. گویی این بار خروششان فقط و خالصانه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی، دفاع از ولایت فقیه بوده است.

* نهم دی بر خلاف ۲۲ بهمن و روز قدس، روز تعطیل نبود. شاهد آن که در ساعات ابتدایی راهپیمایی، بسیاری از ادارات و شرکتها باز بودند و کارمندان با وجود علاقه مندی برای شرکت در راهپیمایی، مجبور به حضور در محل کار بودند.

* شعارهای ۹ دی، شعارهای همیشگی و کلیشه ای نبود. شعارهای جدیدی که از پیوند عشق به ولایت، عاشورا و انقلاب و نفرت از دشمنان حریم ولایت به دست آمده بود.

* ۹ دی ماه نشانه اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود، در حالیکه بسیاری از خواص و نخبگان و مثلا دلسوزان ادعا داشتند که اعتماد مردم به نظام از بین رفته است. نکته ای که نهم دی را متمایز می کند، حضور میلیونی مردم و نمایش اعتماد به نظام در اوج فضاسازی دشمنان خارجی و داخلی بود.

* ۹ دی تنها تجمع میلیونی مردم علیه خواص بی بصیرت بود. یعنی اگر بخواهیم اهداف مردم برای حضور در حماسه نهم دی‌ماه را برشماریم، اعتراض به خواص بی بصیرت، جزء اهداف اصلی مردم خواهد بود.


درادامه مطلب بخوانید....برچسب ها :
9دی چی شد ,  9دی چه اتفاقی افتاد ,  چرا 9دی شد ,  9دی چه روزیست ,  9day1388 ,  9دی و عاشورا ,  پاسخ به اهانت , 
       
         
                                         

حماسه 9دی در تاریخ ماندگار شد

روزهاى سال، به طور طبیعى و به خودى خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزى را از میان روزهاى دیگر برمیکشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمى نگه میدارد تا راهنماى دیگران باشد. روز عاشورا – دهم محرم – فى نفسه با روزهاى دیگر فرقى ندارد؛ این حسین بن على (علیه السّلام) است که به این روز جان میدهد، معنا میدهد، او را تا عرش بالا میبرد؛ این مجاهدتهاى یاران حسین بن على (علیه السّلام) است که به این روز، این خطورت و اهمیت را میبخشد. روز نوزدهم دى هم همین جور است، روز نهم دىِ امسال هم از همین قبیل است. نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ این مردمند که ناگهان با یک حرکت – که آن حرکت برخاسته از همان عواملى است که نوزدهم دىِ قم را تشکیل داد؛ یعنى برخاسته ى از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ى مجاهدانه است – روز نهم دى را هم متمایز میکنند.
مطمئن باشید که روز نهم دىِ امسال هم در تاریخ ماند؛ این هم یک روز متمایزى شد. شاید به یک معنا بشود گفت که در شرائط کنونى – که شرائط غبارآلودگىِ فضاست – این حرکت مردم اهمیت مضاعفى داشت؛ کار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف این قضایا فکر میکند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن على (علیه السّلام) را مى‌‌‌بیند. این کارها کارهائى نیست که با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگیرد؛ این کار خداست، این دست قدرت الهى است؛ همان طور که امام در یک موقعیت حساسى – که من بارها این را نقل کرده‌‌‌‌ام – به بنده فرمودند: «من در تمام این مدت، دست قدرت الهى را در پشت این قضایا دیدم». درست دید آن مرد نافذِ بابصیرت، آن مرد خدا.
بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام نوزدهم دى ماه ۱۹/۱۰/۱۳۸۸

درادامه مطلب بخوانید...برچسب ها :
امام خامنه ای ,  9دی در کلام آیت الله خامنه ای , 

موضوع :
اخلاقی ,  سیاسی ,