دیشب یعنی سومین شب از لیالی قدر خبر زلزله شمال غرب کشور متأثرمان کرد. خبر فوت هموطنانمان قلبمان را سوزاند. ولی چه کاری می‌شد کرد برایشان جز دعا؟

به مراسم احیاء رفتیم و برایشان دعا کردیم. برای آنها که رفته بودند طلب آمرزش و برای آنان که مانده بودند طلب شفا و صبر جمیل کردیم و دعا کردیم که مسئولین امر و اعضای فعال هلال احمر بتوانند سریعا امداد رسانی کنند.

امروز متأسف شدم وقتی در سایت جلبکهای بالاترینی چند لینک داغ شده را دیدم و دلم شکست. تأسف خوردم که بعضی از این جلبک های نادان چطور از هر موضوعی برای زیر سوال بردن، استفاده میکنند و چه وقیحانه ارزشهای دینی را به تمسخر می‌گیرند.

توجهتان را به چند تصویر از این لینک ها جلب میکنم و پیشاپیش عذرخواهی میکنم.

توهین به مقدسات به بهانه زلزله تبریز 1

مثلا می‌خواهند از هموطنان آذری خود دفاع کنند ولی نمی‌فهمند که با این توهینی که به مقدسات دینی می‌کنند هموطنان آذری غیور ما را بیش از پیش از جلبکها منزجر می‌کنند. از هر فرصت و سوژه ای استفاده می‌کنند تا باطن بی‌دین خودشان را آشکار کنند.

به یقین می‌دانم که اگر آن عزیزان مصیبت زده آذریمان نیز از شوک خارج می‌شدند، خودشان به توسل می پرداختند و «یاعلی»گویان و «یا الله»گویان در خانواده و آشنایان خود را از زیر آوار نجات می‌دادند.


درادامه مطلب بخوانید....


                 توهین به مقدسات به بهانه زلزله تبریز 3

صدا و سیما هم اتفاقا با این موضوع درست برخورد کرد که با پخش مراسمات احیاء، هیجان کاذب را در کشور کنترل کرد. چون حداقل تا 24 ساعت بعد از فاجعه باید هیجانات مردم را کنترل کرد تا نیروهای امدادی بتوانند بهتر و سریعتر به کمک رسانی بپردازند. با پخش مراسمات احیاء و درخواست دعا برای هموطنانمان اتفاقا بهتر و بیشتر میشد به آنها کمک کرد. چون وقتی از دست ما کاری جز دعا برنمی‌آید باید امور را به دست مسئولین مربوطه بسپاریم.

توهین به مقدسات به بهانه زلزله تبریز 2

خدا را شاکریم که مسئولین امر اعم از دولتمردان و نیروهای امدادی و اجرائی سریعا توانستند اوضاع را تحت کنترل در بیاورند. از خدا برایشان طلب قوت و برای هموطنان آذریمان طلب صبر جمیل می‌نماییم.

گزارش شده است که بیشترین و سریعترین کمکی که ما هموطنان میتوانیم به زلزله‌زدگان برسانیم در قالب اهدای خون پاکمان است. علی الخصوص که در ماه مبارک رمضان اهدای خون کم است و بانک خون کشور نیاز مبرم به خون هموطنان دارد. پس بشتابیم برای کمک به هموطنان عزیزمان.


منبع:http://vares.persianblog.ir
برچسب ها :
همدردی با زلزله زدگان ,  همدردی بالاترین با زلزله زدگان ,  توهین به مقدسات , 

موضوع :
سیاسی ,  تصویری ,  خبری ,