رسانه های فعال در فتنه سبز تلاش هماهنگی را برای بهره برداری از مصیبت ناگوار زلزله در آذربایجان سامان داده اند.
در حالی كه مردم در كنار نهادها و سازمان های مسئول برای امدادرسانی به هموطنان زلزله زده بسیج شده اند، رسانه های وابسته به شبكه عنكبوت پروژه مشتركی را در پیش گرفتند تا به زعم خود با سوءاستفاده از این ماجرای تلخ، بر موج عواطف و احساسات عمومی سوار شوند.
رسانه هایی مانند بالاترین، كلمه، صدای آمریكا، جرس، رادیو فردا، گویانیوز، دویچه وله، بی بی سی و ده ها سایت و رسانه مشابه در این زمینه بسیج شدند تا چنین القا كنند كه كسی به فكر آسیب دیدگان زلزله نیست. برخی از این رسانه ها البته بی تابی كرده و ضمن لو دادن خود اذعان كرده اند كه اتفاق پیش آمده بهانه خوبی برای تجدید سازمان و تجدید روحیه گروه های از هم پاشیده اپوزیسیون است.
برخی از این رسانه ها پا را فراتر گذاشته و حتی
علیه مراسم احیا در شب قدر بیست و سوم ماه مبارك رمضان هتاكی كرده اند. این محافل هتاك كه پیش از این به بهانه های مختلف به ساحت قرآن كریم و پیامبر اعظم و ائمه معصومین علیهم السلام اهانت كرده بودند، درد اصلی خویش را بازگو نمی كنند كه از اعتقاد و ایمان راسخ همین ملت -به ویژه مردم غیور آذربایجان- تودهنی خوردند و بعدها- رسانه هایی نظیر رادیو فردا- علنا اعتراف كردند كه علت اصلی شكست اغتشاش و فتنه سبز، اسلامگرایی مردم بود.
گفتنی است گردانندگان این رسانه ها طی سالهای اخیر علنا از تحریم های ضدایرانی رژیم های مستكبرغربی حمایت كرده و خواستار فلج كردن مردم ایران شده اند و برخی از آنها حتی از حمله نظامی جانبداری كرده اند بنابراین ادعای دلسوزی برای مردم ایران از سوی آنها صرفا نوعی ژست منافقانه تلقی می شود.


منبع: کیهان 
برچسب ها :
بی بی سی ,  زلزله در آذربایجان ,  دویچه وله ,  صدای آمریکا ,  سو استفاده از زلزله در آذربایجان ,  کمک رسانی به مردم آذربایجان , 

موضوع :
خبری ,  سیاسی ,