دانلود مستند «هدیه برگشتی»/34mb

دانلود مستند «هدیه برگشتی»/40mb

در 14دیماه 1390 یعنی حدود دو ماه (60 روز) تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبری در رسانه های مبنی بر لو رفتن پروژه ای موسوم به «هدیه60» منتشر شد. جزئیات این خبر در ادامه آمده است:

یكی از دیپلماتهای فعال كشورمان كه نمی خواست نامش فاش شود اعلام كرد: براساس اخباری كه به دست یكی از گروههای اصلی مقاومت اسلامی در لبنان رسیده است، آمریكائیها با همكاری برخی از كشورهای وابسته و تعدادی از هم پیمانان خود و نیز با جلب همكاری اطلاعاتی – عملیاتی تعدادی از گروههای ضد انقلاب و بخشی از عوامل فتنه 88 ، درصدد اجرای سناریوی عملیاتی موسوم به «هدیه 60» ( 60ُs GIFT) هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی اضافه كرد: بر مبنای این سناریو ، دولت آمریكا با همكاری دولت های فرانسه، انگلستان ،‌رژیم اشغالگر قدس و یكی از كشورهای مرتجع حاشیه جنوبی خلیج فارس و با ماموریت محوله به ائتلاف فتنه و ضدانقلاب قصد دارد به زعم خود سناریوی تحریم «انتخاباتی - اقتصادی» ایران در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را محور فعالیت های ضد ایرانی خود قرار دهد.
در این سناریو تقسیم كاری بین بیگانگان و ائتلاف فتنه و ضدانقلاب صورت گرفته تا از سویی خط تحریم اقتصادی ایران با حداكثر عملیات روانی ظرف 60 روز آینده و در قالب چند فاز طراحی شده ، دنبال گردد و از سوی دیگر ائتلاف فتنه و ضدانقلاب با هماهنگی عناصر داخل و خارج از كشور ، اجزای دیگر سناریو را دنبال نمایند.
اخبار واصله به گروه مقاومت ضد اسرائیلی مورد بحث حاكی است كه ماموریت هایی از قبیل دمیدن در شیپور «مخاطرات تحریم اقتصادی آمریكا» و ترویج ضرورت «تحریم انتخابات مجلس» و القای نارضایتی و یاس مردم و بازآفرینی شگرد سوخته تقلب ،‌از جمله مهمترین ماموریت های ائتلاف ضدانقلاب و فتنه گران می باشد

در ادامه مطلب بخوانید...هم چنین ابلاغ شده است در ایام باقیمانده تا انتخابات مجلس ، گروه های مختلف اپوزیسیون ایرانی در خارج از كشور یك پیوند منسجم و سازمان یافته «اطلاعاتی – عملیاتی – رسانه ای» با همدیگر داشته باشند و در این زمینه ، بنگاه دولتی بی بی سی فارسی ، منسجم تر و قوی تر از مقطع فتنه 88 ، نقش هماهنگ كننده و پشتیبان را برای نامبردگان ایفا نماید.

این خبر اضافه می كند كه در ستاد مذكور ، ارتباط سرویس های اطلاعاتی غربی با عناصر فتنه و گروهكهایی همچون منافقین و سلطنت طلبان و  بی بی سی فارسی را افرادی همچون اردشیر امیرارجمند ، تقی كروبی ، رجبعلی مزروعی ، مجتبی واحدی ، عبدالله مهتدی ، محسن كدیور ، كاظمیان ،‌شیرین عبادی ، حسین باستانی ، علیرضا نوری زاده و ... ایفا خواهند كرد.

این منبع مطلع تصریح كرده است كه یك مرحله از سناریوی مورد نظر ،‌ابراز وجود یكی از احزاب اصلی فتنه گر و موضع گیری شدید تحریمی و تكفیری علیه انتخابات می باشد .

فاز دیگر را ماموریتی تشكیل می دهد كه به شیرین عبادی واگذار شده است. در راستای این سناریو ، عبادی موظف است به سرعت «كمپین حمایت از یكی از سران فتنه» را راه اندازی نماید و به او قول داده اند كه از امكانات و ارتباطات مجامع مدعی حقوق بشر در غرب ، تشكیلات جهانی بهائیت ، لابی یهود و گروهك منافقین برخوردار بوده تا بدین ترتیب پروژه شكست حصر سران فتنه را كلید بزند. در این پروژه نیز بی بی سی فارسی و برخی دیگر از رسانه های بیگانه و ضد انقلاب او را پشتیبانی خواهند نمود.

وی ادامه داد: مرحله دیگر این سناریو بعهده اردشیر امیرارجمند سخنگو و مشاور عالی یكی از سران فتنه می باشد. در این چارچوب با پشتیبانی اطلاعاتی و عملیاتی سرویس اطلاعاتی فرانسه و با حمایت كاملاً پنهان سازمان منافقین ، اردشیر امیرارجمند موظف به راه اندازی سریع دفتر موسوم به شورای هماهنگی راه سبز امید در پاریس می باشد تا كانون رسمی و آشكار هم افزایی منافقین ، سلطنت طلبان ، عناصر فتنه و سایر گروه های اپوزیسیون در فرانسه شكل بگیرد.

تدابیر حفاظتی و عملیاتی این دفتر نیز به تشكیلات امیرحسین جهانشاهی رئیس گروه «با موج سبز» و عامل مستقیم موساد در فرانسه واگذار شده است. ظاهراً ماموریت امیرارجمند نیز با برگزاری مراسمی پرسروصدا تحت عنوان «كنفرانس پرس» و انجام مصاحبه وی با خبرنگاران غربی در پاریس آغاز می گردد. در این نمایش ، امیرارجمند راه اندازی پروژه اصلی فتنه گران در فضای مجازی به منظور ایجاد ارتباطات امن شبكه های اجتماعی داخلی با عناصر بیگانه در خارج را (موسوم به طرح ت) اعلام خواهد نمود.

در این ماموریت نیز نقش هماهنگی رسانه ای و انجام تبلیغات گسترده را صادق صبا (رئیس بدنام بی بی سی فارسی) ایفا خواهد كرد.
منابع:
1- مرکز اسناد انقلاب اسلامی
2- راسخون
3- وبگردی2030برچسب ها :
دانلود مستند هدیه برگشتی ,  دانلود مستند ,  اپوزیسیون ,  اغتشاشات در انتخابات مجلس نهم ,  سایت كلمه ,  بیروت , 

موضوع :
فیلم ,  سیاسی ,  تصویری ,