شاهین نجفی...

شاهین در سال 1359 در بندر انزلی به دنیا آمد. او در رشته ی جامعه شناسی مشغول به تحصیل بود اما به دلیل مسائل سیاسی از دانشگاه اخراج شد. شاهین در سال 1379 موسیقی را با تشکیل گروه های زیرزمینی شروع کرد اما بعدها به دلیل اشاعه فحشا و فساد دو بار دستگیر و در نهایت به دلیل شکایت های زیادی که از سوی دو خانواده از وی شد او مجبور به فرار به آلمان شد و در آن جا با تشکیل گروهی بنام تپش۲۰۱۲ با افکار مارکسیستی موسیقی های بعضاً سیاسی ارائه کرد. در جریان فتنه ۸۸ از او چندین اثر علیه جمهوری اسلامی و در حمایت از جنبش سبز ارائه شد. “ترانه ندا” برای ندا آقا سلطان، “آلبوم توهم”، ترانه “وقتی خداخوابه” که تصویر تجاوز به ترانه موسوی!! است. در چندین ترانه او بدگویی وسخره کردن ولایت فقیه و ولی فقیه وجود دارد. سر در آوردن نامه های جمکران از جماران و… مضمون برخی ترانه های قبلی اوست در ” شر اعظم “ قیافه ای شیطان پرست از خود نشان می دهد و در ترانه “حاجی ما آخر خطیم” پدر و مادرها را سرزنش میکند که چرا فرزندانشان را به سکوت و غیر سیاسی بودن دعوت می کنند. و در آلبوم جدیدش “نقی” که اردیبهشت ۹۱ در اینترنت و… منتشر شده به ائمه علیهم السلام توهین کرده است. پوستر این آلبوم توهینهای زیادی به گنبد رضوی دارد. (آن را بشکل ... درآورده، روی آن پرچم همجنس بازان زده و بجای کبوتر، کلاغ ها در گردش و پروازند!)

             

و در متن آن با اشاره به برخی مسائل اجتماعی سیاسی ایران، با سخره گرفتن امام هادی (علیه السلام) و امام زمان (عجل الله فرجه الشریف) بشکل ترجیع بند تکرار می کند: ”حالا که مهدی خوابه ما تو رو صدا میزنیم : آی نقی!!!”


این خواننده ی ملعون به دلیل این ترانه ی سرتاپا توهین از طرف تعدادی از مراجع محکوم ومرتد اعلام شد. متن فتوای مراجع را در زیر می توانید ببینید:

آیت الله صافی گلپایگانی

آیت الله سبحانی

آیت الله مکارم شیرازی

آیت الله نوری همدانی


فیلم مصاحبه شاهین نجفی و ترسی که در صدا وچهره ی  اوست را با بی بی سی را ببینید:


[http://www.aparat.com/v/b646ea872d30da48c94cbb27be5a1852201987]


کلیپی نیز در پاسخ به شاهین نجفی با صدای مهران باقری تهیه شده است که در زیر می توانید ببینید:

[http://www.aparat.com/v/ee13ac6279039f823daba26c7b74bfe8198024]
برچسب ها :
شاهین نجفی ,  ترانه نقی ,  مهران باقری ,  زندگینامه شاهین نجفی ,  سرگذشت شاهین نجفی ,  شاهین نجفی کیست ,  حکم ارتداد شاهین نجفی ,  مرتد شدن شاهین نجفی ,  آیت الله صافی گلپایگانی ,  آیت الله نوری همدانی ,  آیت الله سبحانی ,  آیت الله مکارم شیرازی ,  توهین به امام رضا(ع) ,  توهین به ائمه ,  توهین به امام هادی(ع) , 

موضوع :
خبری ,  کلیپ ,  تصویری ,