قبل از اینکه به سوال پاسخ بدهم، دعوت می کنم تا گزیده ای از فیلم را ببینید:

[http://www.aparat.com/v/e72dfec73af536ba5b1d1a13b4267462155364]


فیلم «قلاده های طلا» ساخته ابوالقاسم طالبی است .
ابوالقاسم طالبی کیست؟
ابوالقاسم طالبی تاکنون کارگردانی فیلم‌های سینمایی «دست‏های خالی»، «جنگ کودکانه»، «عروس افغان»، «نغمه»، «آقای رئیس جمهور» و «ویرانگر» و همچنین سریال «به کجا چنین شتابان» را برعهده داشته است.
گفته می شود این فیلم سیاسی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران و یکی از اکشن های موفق و پر کشش این  سینما است.
ابولقاسم طالبی در بخشی از مصاحبه اش با مشرق نیوز می گوید:
«این قصه ملی است. یک اتفاقی در این كشور افتاد که داشت هم اسلامیت ما و هم جمهوریت ما را از بین می‌برد و اساس دین ما که ولایت است را مورد مسامحه برخی قرار می‌داد. مثلاً شما می‌بینید که برخی علما سکوت کردند. خیلی عجیب بود. کسانی که هروقت حدیث می‌خوانند، می‌فرمایند "شما اگر ولایت نداشته باشید، نمازتان هم بدرد نمی‌خورد."
اما وقتی نایب امام زمان (عج) و فرزند حسین(ع) فریاد می‌زند همه نشسته اند و می‌گویند صبر کنیم، کسی با ما کاری ندارد. رهبر انقلاب یک عبارتی را در شهر قم فرمودند که در حوادث سال 88 برخی تحلیل نداشتند. برخی نمی‌فهمیدند، برخی‌ها می‌فهمیدند اما نظرشان چیز دیگری بود. برخی هم تنزه‌طلبی کردند. یعنی اینکه برخی گفتند بگذار ما انسان منزهی باشیم، همه ما را قبول داشته باشند. این منزه بودن و خودت را خرج نکردن برای اسلام، عین بی‌تقوایی است؛ هرچند شما نماز شب‌خوان باشید.»
در ادامه آقای طالبی از فشارهای مختلف جهت ایجاد اختلال در مسیر ساخت این فیلم هم صحبت می کند! که خب به نظر من برای چنین فیلمی اگر فشاری نباشد جای تعجب است.
آقای طالبی می گوید: «من این فیلم را ساختم که اگر فردا تحریف کردند مانند جنگ تحمیلی کاری از پیش نبرند.»
 خب، بر و بچ اپوزسیون در مورد این فیلم چی میگن؟!
یک کلمه بگم «تحریم فیلم».من شب گذشته رفتم و این فیلم را دیدم (جای همگی خالی!)
داستان فیلم چیست؟ در مورد فتنه 88 و البته کمی قبل از آن. برخی از مواردی را که فیلم به استناد اسناد وزارت اطلاعات به تصویر می کشد قاطعانه می توانم بگویم که به گوش شما هم نخورده است و شاید تصور آن را هم نمی کنید (یکیش خود من!)
یکی از مواردی که دوست داشتم جزئیات بیشتری از آن بدانم، حمله به پایگاه بسیج مقداد بود که در 25 خرداد اتفاق افتاد. در «قلاده های طلا» این حادثه به صورت قابل قبولی به تصویر کشیده شده است.
در آخر عرض کنم که به نظر من، آنقدر فتنه 88 زوایای مختلف و پیچیده ای دارد که اگر «قلاده های طلا» تا ده قسمت هم ساخته شود باز هم کم است.

منبع:سنگربصیرت
برچسب ها :
فیلم سینمایی قلاده های طلا ,  داستان فیلم قلاده های طلا ,  تیزر فیلم قلاده های طلا ,  تحریم فیلم قلاده های طلا ,  قلاده های طلا دروغ یا واقعیت؟ ,  اکران فیلم قلاده های طلا , 

موضوع :
کلیپ ,  سیاسی ,  تصویری ,