رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از بهار پرطراوت و زیبای 1391، عصر سه شنبه در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) ضمن تبیین موفقیتهای گوناگون ملت ایران در سال 90 در مقابل رجزخوانی‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی دشمن، حراست غیرتمندانه از منابع نفتی ایران را علت خصومت زورگویان جهانی با نظام اسلامی خواندند و تأكید كردند: جمهوری اسلامی مانند شیر از حقوق ملت ایران دفاع می‌كند.

گزیده ای از بیانات ایشان را در ادامه خواهم آورد:

گزارشهای معتبر بین المللی نشان می دهد ایران با رشد 20 درصدی علمی، سریعترین رشد علمی جهان را داراست و در سال 90 با در اختیار داشتن رتبه اول علمی در منطقه، در میان همه كشورهای جهان به رتبه هفدهم دست یافته است و این موفقیتهای بسیار ارزشمند در حالی به دست آمده كه دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت ایران برروی تحریم های به قول خودشان فلج كننده، سرمایه گذاری و شرط بندی می كردند.

در سال گذشته جمهوری اسلامی به مركز توجه دنیای بیدار شده اسلام تبدیل شد.

ایشان همچنین در زمینه خدمات اقتصادی، ساخت دهها هزار خانه و تلاش بی وقفه در عرصه هایی نظیر راهسازی و مسكن روستایی را طلیعه دهه پیشرفت و عدالت برشمردند و افزودند: این واقعیات، بدخواهان عنود را ناامیدتر می كند.


درادامه مطلب بخوانید...

بیگانگان می خواستند با فضاسازی و هیاهو، 12 اسفند را روز سرخوردگی ملت و نظام قرار دهند اما این روز به بركت آگاهی و نشاط ملت به روز سربلندی ملت و نظام اسلامی تبدیل شد.

ایشان حضور مردم در انتخابات 12 اسفند را از متوسط حضور ملتها در انتخابات مجالس  بیشتر دانستند و با اشاره به متوسط 30 تا 40 درصدی مشاركت مردم امریكا در انتخابات كنگره، مجلس ملی و مجلس سنا تأكید كردند: حضور بسیار مهم و بیش از 64 درصدی ملت ایران، در مقایسه با این آمار، حقیقت خود را بیشتر آشكار می كند.

چرا جبهه استكبار با این ملت و با نظام اسلامی دشمنی می كند؟
علت اصلی خصومتها و كینه ورزی زورگویان این است كه نظام اسلامی مقتدرانه از ثروت عظیمِ نفت و گاز ایرانیان حراست می كند.

آنها می دانند كه منابع نفتی اشان حداكثر تا ده سال دیگر تمام می شود و رگ حیاتشان به منابع نفتی مناطق دیگر جهان بویژه خلیج فارس كاملاً وابسته خواهد شد به همین علت تسلط بر كشورهای دارنده منابع نفت بویژه جمهوری اسلامی برای آنها، اهمیت بی نظیر، استراتژیك و حیاتی دارد.

كسانی كه خیال می كنند با عقب نشینی در مسئله هسته ای، دشمنی امریكا تمام می شود دچار غفلتند چرا كه در منطقه ما كشورهای دارای سلاح هسته ای نیز وجود دارند اما امریكا هیچ حساسیتی به آنها نشان نمی دهد پس علت دشمنی زورگویان، مسئله هسته ای و حقوق بشر نیست بلكه پاسداری غیرتمندانه ملت و نظام اسلامی از منابع ملی نفت و گاز، علت این خصومتهاست.

رئیس جمهور فعلی امریكا با شعار تغییر آمد و مردم امریكا به امید خوب شدن وضع بد خود به او رأی دادند اما اكنون از لحاظ اقتصادی امریكا دچار بدهی سرسام آور و مشكلات فراوان است، از لحاظ اجتماعی جنبش تخسیر وال استریت در این كشور به راه افتاده و از لحاظ سیاسی نیز در عراق، افغانستان، پاكستان، مصر و شمال افریقا وضعیتی به مراتب بدتر از گذشته دارد.

البته ممكن است امریكایی ها خطرآفرینی و یا دیوانگی كنند ما ضمن تأكید بر اینكه سلاح اتمی نداریم و تولید نیز نمی كنیم اعلام می كنیم در مقابل تهاجم احتمالی آنها یا رژیم صهیونیستی، در همان سطحی كه به ما حمله شود به آنها حمله خواهیم كرد.

رهبر انقلاب اسلامی، منازعه بر سر مسائل مختلف سیاسی – اقتصادی و شخصیتی را باعث جری شدن دشمن برشمردند و افزودند: نباید با مخالفی كه دنبال جمهوری اسلامی و دنبال حق است اما راه را اشتباه می رود، همانند معاندان نظام برخورد كرد.


منبع:سنگربصیرتبرچسب ها :
گزیده ی سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای در حرم امام رضا(ع) ,  صحبت های امام خامنه ای در حرم امام رضا(ع) در روز اول عید سال 91 ,  در همان سطحی که به ما حمله شود در همان سطح به آنها حمله می کنیم , 

موضوع :
سیاسی ,