به دنبال تسخیر سفارت انگلیس توسط دانشجویان انقلابی و واکنش دیپلماتیک انگلیس به این اقدام انقلابی دانشجویان،  کلیپ گروه ایرانی وستوراما (Westorama) با موضوع چرایی تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان ایرانی برای اولین بار در رجانیوز منتشر شد.

به گزارش رجانیوز، در این ویدئو با عنوان "چرا دانشجویان ایرانی سفارت را تسخیر کردند؟" که اصل آن توسط گروه‌های ضد جنگ آمریکایی تهیه شده و توسط این گروه ایرانی تدوین و ترجمه شده است، به اقدامات ضدبشری دولت آمریکا علیه ملت ایران از سال 1953 یعنی زمان کودتا علیه دولت مصدق تاکنون اشاره کرده است.

اولین کار گروه وستوراما که با استقبال قابل توجه کاربران ایرانی مواجه شد، به انطباق اظهارات اوباما و هیلاری کلینتون در مورد آزادی بیان، با آنچه در اعتراضات وال استریت در حال وقوع است، اختصاص داشت.

از لینك زیر می توانید این مستند را دانلود كنید(حتما ببینید خیلی جالبه):

flv/حجم28.5MB

منبع: رجا نیوز

برای اطلاع بیشتر به ادامه مطلب بروید...

اولین کار گروه وستوراما که با استقبال قابل توجه کاربران ایرانی مواجه شد، به انطباق اظهارات اوباما و هیلاری کلینتون در مورد آزادی بیان، با آنچه در اعتراضات وال استریت در حال وقوع است، اختصاص داشت.

عضو گروه وستوراما با اشاره به بخشی از محتوای دومین کلیپ تهیه شده تصریح کرد: در حالی که بسیاری از مردم آمریکا تصور می‌کنند که روابط ایران و آمریکا از زمان تسخیر سفارت آمریکا حالت خصمانه به خود گرفته است اما تولیدکنندگان آمریکایی این کلیپ به خوبی به افکار عمومی خود نشان می‌دهند که تسخیر سفارت آمریکا در تهران، واکنش طبیعی دانشجویان ایرانی به کودتای 1332 بوده که در آن، یک حکومت مردمی در کودتای مشترک آمریکا و انگلیس سرنگون شده است و دانشجویان با هدف عدم تکرار این اتفاق علیه انقلاب 1357، مبادرت به تسخیر لانه کرده‌اند.

وی افزود: در این کلیپ همچنین به خوبی نشان داده شده که دولت انگلیس از هر وسیله ممکن برای تاراج نفت و منابع ملی مردم ایران استفاده می‌کرده و زمانی که دولت مردمی وقت ایران، دست انگلیس را از ادامه تاراج  نفت ایران قطع می‌کند، انگلیس آمریکا را مجاب می‌کند که در طرحی مشترک، مصدق را با کودتا برکنار کنند.

عضو گروه وستوراما با اشاره به ظلم‌های مختلف دولت انگلیس به ملت ایران در ادوار مختلف تاریخی تصریح کرد: در واقع حرکت اخیر دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس به‌دلیل به‎تنگ آمدن آن‌ها به خاطر یک قرن ظلمی بود که این دولت به ملت ایران روا داشته است.

وی با اشاره به عطشی که افکار عمومی جهان برای فهم علت تسخیر سفارت آمریکا و انگلیس توسط دانشجویان ایرانی دارند، تصریح کرد: جا دارد دانشجویان با تولیداتی برای مخاطب انگلیسی و عرب زبان، دلیل این اقدام خود را برای آن‌ها توضیح دهند که این باعث ابراز همدردی از سوی ملت‌هایی می‌شود که آن‌ها نیز در معرض ظلم دولت‌های آمریکا و انگلیس بوده‌اند.
برچسب ها :
علت تسخیر سفارت انگلیس ,  علت تسخیر سفارت آمریكا ,  مستند تسخیر سفارت ,  فیلم ,  وستوراما ,  چرا دانشجویان سفارت انگلیس را اشغال كردند , 

موضوع :
فیلم ,  کلیپ ,  سیاسی ,